« Я в твоєму імені живу»

За матеріалами Г. Бабій та В. Самойленко

Тяжкі , криваві дні лютого 2014 року стали знаковими, як для історії України так і для історії всієї Європи та світу. Цього року по всій країні проводились пам’ятні заходи по вшануванню пам’яті Небесної сотні. Тож нова концертна програма « Я в твоєму імені живу» спільного проекту «Мистецькі історії» Національної телекомпанії та Національної радіокомпанії, що пройшла 20 лютого, теж не оминула проблематику сучасного сьогодення.

Вечір був присвячений 80-ій річниці від дня народження Василя Симоненка.

Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України. 20.02.15

Попри складність музичної програми, - обмаль творів на вірші поета, - автори проекту зуміли поєднати їх з новітніми оригінальними композиціями, мелодекламацією та записом голосу Василя Симоненка з фонду Українського радіо. А, отже, підкреслили нагальність його слова у наш час , універсальність сенсів, закладених у його поетичних зверненнях до людства, неприховані аналоги його долі з долею молодих українських патріотів, які і нині віддали життя, відстоюючи право Батьківщини - Матері на існування. Звідси - нові версії і сучасні прочитання музичних творів у виконанні ІЛЛАРІЇ, джазової співачки Ю. Роми, В. Холкіна, В.Свирида, соліста Національної опери О. Бойка, тріо бандуристок Українського радіо, чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.

Незмінними учасниками проекту є провідні колективи Українського радіо – академічний хор імені П. Майбороди під керуванням Юлії Ткач та заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка. Цього вечора вони були основою програми.

Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України. 20.02.15

Глядачі не приховуючи емоцій, ділились враженнями щодо почуття та морально-естетичного відчуття, яке залишилось в душі після концерту. Оркестр, будучи єдиним організмом, яскраво драматично проілюстрував болючість та сучасність буття, що відображена в патріотичній поезії В. Симоненка, яку декламував актор Тарас Постніков. Академічний хор гармонійно з’явився на сцені без гучного пафосу. Та під час виконання твору композиторки Г. Гаврилець на любовну лірику літературного митця, за словами глядачів в залі з’явилась, справжня творча енергія звукової вібрації, яка заряджала публіку, дарувала відчуття спокою, гармонії, миру і теплоти.

Професійне виконання Академічного хору та оркестру НРКУ вкотре вразили слухача своєю майстерністю і стали одним із головних засобів розкриття концепції концертної програми.

Колективи: Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України, Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України

Диригенти: Володимир Шейко, Юлія Ткач

Концертна організація: Національна радіокомпанія України

Концертний зал: Велика концертна студія Будинку звукозапису НРКУ