На радіо і ТБ готують проект до 80-річчя від дня народження Василя Симоненка

За матеріалами zik.ua

У спільному проекті Національної радіокомпанії і Національної телекомпанії України «Мистецькі історії» запланована нова концертна програма «Я в твоєму імені живу», присвячена 80-річчю від дня народження Василя Симоненка.

Зйомки програми відбудуться 20 лютого у Великій концертній студії Будинку звукозапису НРКУ за адресою: вул. Л. Первомайського, 5а. Початок – о 18.00.

Як повідомили сьогодні в НРКУ, ексклюзив програми – запис голосу Василя Симоненка, що зберігається у фонді Українського радіо, і цього вечора прозвучить у поєднанні з музикою Євгена Станковича. Водночас лірику поета читатиме актор Тарас Постніков.

Наважуючись на створення концертної музичної програми на вірші поета, автори проекту усвідомлювали її складність: обмаль творів, їхню ментальну прив’язаність до епохи шістдесятництва, яскраву асоціативність з першими виконавцями та їхньою манерою. Однак розуміли також, що у цей час слова Василя Симоненка актуальні, а сенси, закладених у його поетичних зверненнях до людства, – універсальні. Крім того, помітні аналогії його долі з долею молодих українських патріотів, які і нині йдуть у вічність, відстоюючи право Батьківщини на існування. Звідси – нові версії і сучасні прочитання музичних творів у виконанні Іларії, джазової співачки Ю. Роми, рок-гурту «Трутні», В. Холкіна, В. Свирида, соліста Національної опери О. Бойка, чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.

Незмінними учасниками проекту є провідні колективи Українського радіо – академічний хор імені П. Майбороди під керуванням Ю. Ткач та заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка.

Як відомо, Василь Симоненко – тонкий поет, вдумливий журналіст, шістдесятник, який своїм внутрішнім світом і ліричними віршами привертав увагу сучасників. Високочолий смаглявий красень, що таким і залишився в пам’яті сучасників і в уяві нащадків. Його навіть називають «найсліпучішою кометою» української поезії ХХ століття, яка, пролетівши прожогом свої неповні 29 років, все ж полишила по собі шлейф надзвичайно яскравої лірики.