Симфонічний оркестр та хор ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України взяли участь у Міжнародному фестивалі ім. С. Ріхтера в Житомирі

За матеріалами Music-review Ukraine

18 березня на сцені Житомирської обласної філармонії звучали твори Р.Шумана, А. Хінастера, Й. Брамса. Фортепіанні партії виконував заслужений артист України Йожефа Ерміня м.Львів.

Академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України цього разу грав Увертюру-фантазію «Ромео і Джульєта» П. Чайковського. А закінчував перше відділення чоловічий склад хорової капели Національного радіо, виконавши «Меседж з України» для симфонічного оркестру, електрогітари та чоловічого хору.

Драматургічним центром всього концерту став акапельний спів Академічного хору ім. П. Майбороди під керуванням заслуженої артистки України Юлії Ткач. В хоровій частині концерту прозвучали твори М.Леонтовича, М. Вербицького, П.Чеснокова, Г.Гаврилець, Є.Станковича та обробки українських народних пісень.

Виконання духовних творів хоровою капелою наповнило концертну програму особливим змістом, та атмосферою; різноманітністю інтерпретацій та різнобарвністю тембральної палітри виконання кожного окремого твору.

Художній керівник та головний диригент хору Юлія Ткач втілювала на сцені магію хорового звучання у творах Г. Гаврилець «Ти до мене прийшла», П. Чеснакова « Блажен муж» де сольну партію заспівав соліст хору Леонід Завірюхін, в обробці О. Чмут, яка прозвучала на сцені як своєрідна театрально-хорова мініатюра, головною героїнею якої стала солістка хору Олександра Забашта, тощо.

Яскравим закінченням концерту стало виконання оркестром та хором Національної радіокомпанії України фантазії для фортепіано, хору та оркестру до мінор Людвіга ван Бетховена. Сольну фортепіанну партію виконала заслужена артистка України Наталія Кравченко. Варто зазначити, що цей твір не так часто виконується на концертних майданчиках України.

Тож, заслужений академічний оркестр під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Шейко та хорова капела ім. П. Майбороди під орудою Юлії Ткач Національної радіокомпанії України, невтомно займають позицію відродження та популяризації як зразків вітчизняного хорового мистецтва, так і класичної європейської вокально-симфонічної музики. Тим самим прокладаючи свій власний шлях в європейський культурний простір.