ТКАЧ ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА

ТКАЧ ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА

- український хоровий диригент, яскравий представник київської хорової школи;
- заслужена артистка України;
- художній керівник та головний диригент Академічного хору ім. П.Майбороди Національної радіокомпанії України;
- кандидат мистецтвознавства, доктор філософії;
- викладач кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П.Чайковського;

Юлія Сергіївна Ткач народилась 19 червня 1977 року в м. Києві.

Закінчила Національну музичну академію України ім. П.Чайковського, диригентсько-хоровий факультет, клас професора, засл. діяча м-тв В.А.Дженкова. Проходила асистентуру-стажування кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, творчий керівник – Герой України, нар. арт., професор Є.Г. Савчук. Захистила дисертацію в аспірантурі Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, науковий керівник – докт. мист-ва, нар. арт., професор В.І.Рожок.

Професійну хормейстерську діяльність Юлія Ткач розпочала у 1998 році як хормейстер Народної хорової капели вчителів «Світоч» та як художній керівник Студентського хору Національного лінгвістичного університету. Виступи цих колективів під орудою Ю.Ткач удостоєні відзнак та нагород як в Україні так і в країнах Європи.

Паралельно з хормейстерською діяльністю та навчанням в Національній музичній академії України Юлія Ткач працювала викладачем (2000-2005рр.) диригування та хорових дисциплін в Київському педагогічному коледжі ім. К.Ушинського та в Київській середньо-спеціальній музичній школі-інтернаті ім. М.Лисенка. Її учні нині випускники провідних музичних вузів України, хормейстери.
Юлія Ткач має значну кількість наукових статей, виступів у науково-практичних конференціях. В 2012 році вона захистила кандидатську дисертацію на тему «Індивідуальний виконавський стиль диригента-хормейстера: теоретичний та практичний аспекти (на прикладі Національної заслуженої академічної капели України «Думка»).

З 2003 року Юлія Сергіївна Ткач – хормейстер, а з 2010 року -- художній керівник та головний диригент Академічного хору ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України. Хор Українського радіо під орудою Юлії Ткач набув нових мистецьких якостей та піднявся на високий професійний рівень, що відмічено представниками музичної еліти країни. В 2015 році став призером, виборовши першу премію престижного міжнародного хорового конкурсу та учасником фестивалю які щорічно проходять в місті Бялосток-Хайнувка в Польщі.

Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
music rev
Журнал
Газета
Українське радіо
фотограф художник, дизайнер